Lijstjes Wrap up

Terugblik 2025 + favorieten

2025 was een heerlijk leesjaar voor mij. Ik las veel mooie verhalen en heb echt weer genoten van het lezen. Benieuwd hoe mijn leesjaar eruit zag? Lees snel verder.

In 2025 las ik in totaal 79 boeken. Wat een aantal! Ik kan heel goed merken dat ik weer meer rust vind in het lezen. De afgelopen jaren loopt het aantal gelezen boeken op: van 37 in 2022, naar 54 in 2023, 63 in 2024 en dan nu 79 in 2025. Van afstuderen, nieuwe/eerste grote-mensen baan beginnen, naar meer ritme en rust. Heel benieuwd wat het komende jaar me gaat brengen.

Afgelopen jaar heb ik geprobeerd meer te focussen op de boeken uit mijn eigen kast, en dat is gelukt! Zo las ik 25 boeken uit mijn eigen kast. Natuurlijk kan dit aantal nog hoger haha, maar dat is een doel voor volgend jaar. Ook was ik weer vaak in de bibliotheek te vinden, waar ik 20 boeken van leende en las. En ook Storytel werd afgelopen jaar veel gebruikt. Daarnaast leende ik boeken van vrienden en was er zelfs een travelbook met de boekenclub. Daar schreven we allemaal langs de zijkant onze gedachten in. Super leuk!

Ook begon ik afgelopen jaar een boekenclub met mijn zusjes! Wat een feest is dat. Elke editie weer enorm lachen om onze bespreking. We lazen samen: Tyler Johnson was here, The Calico Cat at the Chibineko Kitchen, de Glazen Troon, en de hele Rose Hill serie van Elsie Silver. Ondertussen is mijn ene zusje ook verknocht geraakt aan romance boeken: mission accomplished. Ik hoop ook komend jaar weer mooie boeken samen te gaan lezen. Ik hou van jullie!

En dan nu, het moment waar we allemaal op hebben gewacht:

Mijn favorieten van 2025 ✨

Problematic Summer Romance – Ali Hazelwood

Dit boek was zo genieten! De banter tussen Maya en Conor, de heerlijke zonnige setting, de fijne personages. Elke bladzijde was een feestje. Ali Hazelwood heeft zich weer bewezen als een van mijn favoriete schrijfsters.

Atmosphere – Taylor Jenkins Reid

Dit boek had ik in eerst 4,5 ster gegeven, maar na een week moest ik nog steeds aan dit boek denken. Toen moest ik mijn beoordeling wel naar 5 sterren veranderen. Atmosphere heeft me enorm geraakt en ik voelde echt allemaal emoties bij het lezen van dit boek. Dikke aanrader! Ik heb het boek ook aan mijn zusje aangeraden en ook zij was fan.

One Golden Summer – Carley Fortune

De vibes, de setting en ook zeker de personages: genieten! Ik hou van de schrijfstijl van Carley Fortune. In mijn ogen is dit boek net zo goed als Every Summer After. Het boek leest heerlijk weg en was in mijn ogen de perfecte summer read.

Assistant to the villain – Hannah Nicole Maehrer

Op het randje van 2025 heb ik nog een boek 5 sterren mogen geven. Assistant to the villain is echt hilarisch! Ik heb hardop moeten lachen om de grappen die erin zitten. Daarnaast draait het boek om een geweldige groep personages. En ik ben heel blij dat ik deel 2 en 3 al in de kast heb staan, want ik móet echt verder lezen.

The Simple Wild – K.A. Tucker

Naast dat ik het jaar eindig met een 5 sterren boek, ben ik 2025 ook begonnen met 5 sterren uitdelen. Met de Contemporary Romance Bookclub lazen we The Simple Wild. Een boek wat ik al eens gelezen had, maar voor de boekenclub heb herlezen. En ik voelde nog net zo veel als in 2020. Nick zag me zitten tijdens het lezen van het boek, al huilend, en was helemaal bezorgd om mij. ”Niet nodig! Het is gewoon zo emo-otion-eeeeeel! En ik heb het zelfs al eens gele-zen. snik

Honourable mentions

Natuurlijk moet ik nog even kort een lijstje maken met boeken die nét geen 5 ster beoordeling gekregen hebben. Maar de boeken hieronder zijn ook zeker weten aanraders!

  • Een magiërshandleiding voor defensief bakken – T. Kingfisher
  • The Agency for scandal serie – Laura Wood
  • The Seven Year Slip – Ashley Poston
  • Wild Love – Elsie Silver
  • De eeuwige jaknikker – Jade Vening

2025 was een heel fijn leesjaar. Veel nieuwe pareltjes ontdekt en heerlijk gelezen. Hoe was jouw leesjaar? Heb je nog nieuwe favorieten ontdekt? Laat het vooral hieronder in de reacties weten. 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

CommentLuv badge